Home LAJME Albin Kurti infektohet me Covid-19, çfarë simptomash ka

Albin Kurti infektohet me Covid-19, çfarë simptomash ka

Ish kryeministri i Kosovës dhe lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lajmin e jep vetë ai përmes një postimi në rrjetet sociale.

Kurti lajmëron se në dy javët në vijim do t’i nënshtrohet karantinimit në banesë.

“Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës, parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim. Gjithë të mirat, Albini”