Home LAJME Arian Çani: Ministri grek është me origjinë nga Vunoi, bie kushëri me...

Arian Çani: Ministri grek është me origjinë nga Vunoi, bie kushëri me Ramën

Gazetari Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria, madje sipas banorët e zonës thonë se ai është kushëri me kryeministrin Edi Rama.

“Ka lajme që qarkullojnë në mediat ku tregojnë se Dendias është më origjinë nga Shqipëria, nga fshati Vunoi dhe familja e tij ka pasur mbiemrin Dede. Madje mund të jenë kushërinj me Ramën dhe po të pyesësh banorët e zonës e thonë këtë gjë, pasi Rama e ka origjinën nga mamaja nga fshati Vuno. Rama flet edhe greqisht por zemra i rreh nga Turqia. Mes qytetarëve dhe barbarëve Rama do zgjedh barbarët. Ky është një parashikim i imi”– tha Çani në “Open”.

Lajmin për origjinën e Dendias e konfirmoi edhe gazetari Aleksanër Marku i cili tha se këto lajme qarkullojnë edhe në mediat greke.