Gazetari: Pas denoncimit, Tabaku përfitoi apartament në plazh nga firma që po ndërton “Sami...

0
Gazetari Bledi Mane ka bërë një denoncim të fortë për deputeten e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku. Mane tha se firma që po ndërton gjimnazin...

Basha me pedagogë e studentë: Kualifikim dual në institucionet e arsimit të lartë

0
Një ditë pas prezantimit të Programit “Shqipëria fiton Arsimit”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me pedagogë dhe...

BE heq nga agjenda integrimin e Shqipërise dhe Maqedonisë së Veriut

0
Kuadri negociues me Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut është hequr nga agjenda e ambasadorëve të Bashkimit Europian për shkak të mungesës së dakordësisë së...

Dhjetë pyetje publike për “nismëtarët” e Sh’Thurjes

0
Dhjetë pyetje publike për "nismëtarët" e Sh'Thurjes: 1 - Nga kush financohet partia "Nisma Thurje" dhe sa ka kushtuar studioja me ekrane gjigande ku dhatë...

Mediu: Qeveria të mbrojë jetët e mjekëve, Rama të mos përdorë Covid-19 për luftë...

0
Partia Republikane ka nisur një tur takimesh në të gjithë vendin me kordinatorët e kësaj force politike në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e...

Basha thirrje SPAK-ut: Hetoni vjedhjet, ose hapni krahun

0
Kreu i opozitës Lulzim Basha i ka bërë sërish thirrje SPAK-ut që të nisë hetimet ndaj aferës së inceneratorëve si dhe ndaj vjedhjeve të...

“S’ka bir k*rve që më akuzon për spiun”, Murrizi nxjerr nga shinat Agron Gjekmarkajn

0
Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj. Duke folur në "Open" rreth projektit më të ri politik që ai përfaqëson, Murrizi foli...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ‘Venecia’: Kemi pranuar kërkesën e Metës

0
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar Komisionit të Venecias, të shprehë opinionin e tij në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të miratuara prej...

Milva Ekonomi në krye të Bashkisë Durrës? Deputetja i përgjigjet Bashës

0
Kryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Milva Ekonomi i është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha se do të emërohet nga kryeministri në krye të...

Kodi Zgjedhor/ Rama: Askush nuk vë në diskutim vullnetin e Kuvendit, aq më pak...

0
Kodi zgjedhor do të kalojë në mënyrë të paprekur, siç e ka vulosur parlamenti. Kështu deklaroi kryeministri Rama, në një deklaratë për mediat, pas takimit...

TE FUNDIT