Mesila Doda-Ramës: Nëse zgjedhjet mbahen të dielën, të hënën je në duart e SPAK

0
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën PS do të merrte më shumë vota se në vitin 2017. Pas...

Milva Ekonomi në krye të Bashkisë Durrës? Deputetja i përgjigjet Bashës

0
Kryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Milva Ekonomi i është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha se do të emërohet nga kryeministri në krye të...

Qeveria mori 435 mln € për të luftuar pandeminë, por investimet mungojnë

0
Që prej fillimit të pandemisë, qeveria shqiptare ka marrë në total rreth 435 milionë euro ndihma për Covid-in, shëndetësore dhe ekonomike. Rreth 245 milionë euro...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ‘Venecia’: Kemi pranuar kërkesën e Metës

0
Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar Komisionit të Venecias, të shprehë opinionin e tij në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të miratuara prej...

Mediu “zbraz” ankesat: PD na ka marrë votat gjithmonë

0
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se LSI e ka taktikë të saj koalicionin me PD dhe PS, duke marrë vota të...

“S’ka bir k*rve që më akuzon për spiun”, Murrizi nxjerr nga shinat Agron Gjekmarkajn

0
Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj. Duke folur në "Open" rreth projektit më të ri politik që ai përfaqëson, Murrizi foli...

Gjuzi tregon gjobën: S’e njoh vendimin, nuk do ta mbaj maskën në ambiente të...

0
Deputeti Kujtim Gjuzi ka deklaruar në Kuvend se nuk do e respektojë masën anti-COVID për mbajtjen e maskës në ambientet jashtë. Teksa tregon gjobën e...

Basha thirrje SPAK-ut: Hetoni vjedhjet, ose hapni krahun

0
Kreu i opozitës Lulzim Basha i ka bërë sërish thirrje SPAK-ut që të nisë hetimet ndaj aferës së inceneratorëve si dhe ndaj vjedhjeve të...

Del dokumenti/ Lleshaj mashtroi publikisht, ka harxhuar plot 100 milionë lekë për “BMW-në” luksoze

0
Përfundimisht zbardhet vlera e makinës BMW e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Sipas dokumentit që është paraqitur në gjykatë, një letër e kompanisë BMW...

COVID-19/ Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës, shuma që do paguhet

0
Qeveria shqiptare ka çuar në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinën kundër koronavirusit. Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen me COVAX, nismë e dirigjuar nga OBSH...

TE FUNDIT