“S’ka bir k*rve që më akuzon për spiun”, Murrizi nxjerr nga shinat Agron Gjekmarkajn

0
Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj. Duke folur në "Open" rreth projektit më të ri politik që ai përfaqëson, Murrizi foli...

“11 pyetje Endrit dhe një sqarim për të çmendurën E”/ Presidenca i përgjigjet Spiropalit

0
Presidenca i është përgjigjur akuzave të përfaqësuesve të maxhorancës në lidhje me “sulmin ndaj gazetarëve”. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës Tedi Blushi thotëse ka vendosur...

Kodi Zgjedhor/ Rama: Askush nuk vë në diskutim vullnetin e Kuvendit, aq më pak...

0
Kodi zgjedhor do të kalojë në mënyrë të paprekur, siç e ka vulosur parlamenti. Kështu deklaroi kryeministri Rama, në një deklaratë për mediat, pas takimit...

Veliaj prezanton “figurat e vjetra” si prurje të reja në PS

0
Menjëherë pas emërimit si drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Tiranë, Erion Veliaj filloi menjëherë fushatën 7 muaj para zgjedhjeve parlamentare të...

Del dokumenti/ Lleshaj mashtroi publikisht, ka harxhuar plot 100 milionë lekë për “BMW-në” luksoze

0
Përfundimisht zbardhet vlera e makinës BMW e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Sipas dokumentit që është paraqitur në gjykatë, një letër e kompanisë BMW...

Basha me pedagogë e studentë: Kualifikim dual në institucionet e arsimit të lartë

0
Një ditë pas prezantimit të Programit “Shqipëria fiton Arsimit”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me pedagogë dhe...

Balluku sqaron debatin për ‘varësen 10 mijë euro’: S’do të jem ndonjëher e pasur

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka sqaruar debatin mbi ‘varësen 10 mijë euro’, i përfolur në disa media një muaj më parë,...

Mediu: Qeveria të mbrojë jetët e mjekëve, Rama të mos përdorë Covid-19 për luftë...

0
Partia Republikane ka nisur një tur takimesh në të gjithë vendin me kordinatorët e kësaj force politike në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e...

Basha: SPAK po inkurajon vjedhjen e parave të shqiptarëve, 20 mln euro të tjera...

0
Kryetari i PD, Lulzim Basha në bashkëbisedimin me gazetarët ka akuzuar SPAK-un se po inkurajon vjedhjen e taksave të shqiptarëve duke mos dënuar politikanët...

COVID-19/ Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës, shuma që do paguhet

0
Qeveria shqiptare ka çuar në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinën kundër koronavirusit. Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen me COVAX, nismë e dirigjuar nga OBSH...

TE FUNDIT