Balluku sqaron debatin për ‘varësen 10 mijë euro’: S’do të jem ndonjëher e pasur

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka sqaruar debatin mbi ‘varësen 10 mijë euro’, i përfolur në disa media një muaj më parë,...

Rama përhap sërish panik: Sot je mirë, nesër me tub dhe pasnesër s’je më

0
Kryeministri Edi Rama i është rikthyer deklaratave të panikut lidhur me situatën e koronavirusit në Shqipëri. Të njëjtën gjë, Kreu i Qeverisë ka bërë...

COVID-19/ Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës, shuma që do paguhet

0
Qeveria shqiptare ka çuar në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinën kundër koronavirusit. Shqipëria ka nënshkruar marrëveshjen me COVAX, nismë e dirigjuar nga OBSH...

Del dokumenti/ Lleshaj mashtroi publikisht, ka harxhuar plot 100 milionë lekë për “BMW-në” luksoze

0
Përfundimisht zbardhet vlera e makinës BMW e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Sipas dokumentit që është paraqitur në gjykatë, një letër e kompanisë BMW...

Gjuzi tregon gjobën: S’e njoh vendimin, nuk do ta mbaj maskën në ambiente të...

0
Deputeti Kujtim Gjuzi ka deklaruar në Kuvend se nuk do e respektojë masën anti-COVID për mbajtjen e maskës në ambientet jashtë. Teksa tregon gjobën e...

Mediu “zbraz” ankesat: PD na ka marrë votat gjithmonë

0
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se LSI e ka taktikë të saj koalicionin me PD dhe PS, duke marrë vota të...

Qeveria mori 435 mln € për të luftuar pandeminë, por investimet mungojnë

0
Që prej fillimit të pandemisë, qeveria shqiptare ka marrë në total rreth 435 milionë euro ndihma për Covid-in, shëndetësore dhe ekonomike. Rreth 245 milionë euro...

Mesila Doda-Ramës: Nëse zgjedhjet mbahen të dielën, të hënën je në duart e SPAK

0
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën PS do të merrte më shumë vota se në vitin 2017. Pas...

Basha: SPAK po inkurajon vjedhjen e parave të shqiptarëve, 20 mln euro të tjera...

0
Kryetari i PD, Lulzim Basha në bashkëbisedimin me gazetarët ka akuzuar SPAK-un se po inkurajon vjedhjen e taksave të shqiptarëve duke mos dënuar politikanët...

Veliaj prezanton “figurat e vjetra” si prurje të reja në PS

0
Menjëherë pas emërimit si drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Tiranë, Erion Veliaj filloi menjëherë fushatën 7 muaj para zgjedhjeve parlamentare të...

TE FUNDIT