Avokatja e Popullit, 33 mln lekë për të blerë një fuoristrade me “0” km

0
Në kulmin e protestave dhe dhunës që ushtrohet ndaj qytetarëve, Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ka menduar për luksin e saj. Në një kohë...

VIDEO/ Me pallto të zezë e kapele, del momenti i arrestimit të Elsa Lilës

0
Ky është momenti kur këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila arrestohet nga Policia italiane në kuadër të një operacioni anti-drogë. Ajo është arrestuar si pjesë...

Shqipëria strehon edhe ukrainasit, kanë ardhur mbi 300 deri tani

0
Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi thotë se Shqipëria ka strehuar deri më tani 351 shtetas ukrainas që janë larguar nga vendi i tyre për...

BE heq nga agjenda integrimin e Shqipërise dhe Maqedonisë së Veriut

0
Kuadri negociues me Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut është hequr nga agjenda e ambasadorëve të Bashkimit Europian për shkak të mungesës së dakordësisë së...

Reportazhi i BBC: Kufiri shqiptaro-grek, rruga më e madhe e trafikut të kanabisit në...

0
BBC ka publikuar një reportazh mbi trafikun e kanabisit në Europë dhe sidomos, origjinën e tij nga Shqipëria, me autor gazetarin grek Kostas Koukoumakas. “Në...

Nisin testet e shpejta, Manastirliu: Si do të bëhet rezervimi

0
Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta...

Në pritje të dhjetorit të tretë…

0
Nga Enrik Braho Pak ditë më parë, gjatë prezantimit të një partie të re politike, një deputete e Kuvendit të Shqipërisë teksa lexonte në ekrane...

Dhjetë pyetje publike për “nismëtarët” e Sh’Thurjes

0
Dhjetë pyetje publike për "nismëtarët" e Sh'Thurjes: 1 - Nga kush financohet partia "Nisma Thurje" dhe sa ka kushtuar studioja me ekrane gjigande ku dhatë...

Mediu: Qeveria të mbrojë jetët e mjekëve, Rama të mos përdorë Covid-19 për luftë...

0
Partia Republikane ka nisur një tur takimesh në të gjithë vendin me kordinatorët e kësaj force politike në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e...

“Paguaj 380 mijë lekë taksa dhe nuk mora as shërbimet mjeksore shtetërore bazë”/ Pedagogia...

0
Pedagogia dhe anëtarja e Këshillit Kombëtar në PD, Haris Vongli përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se ka fituar betejën me virusin...

TE FUNDIT