Reportazhi i BBC: Kufiri shqiptaro-grek, rruga më e madhe e trafikut të kanabisit në...

0
BBC ka publikuar një reportazh mbi trafikun e kanabisit në Europë dhe sidomos, origjinën e tij nga Shqipëria, me autor gazetarin grek Kostas Koukoumakas. “Në...

Nisin testet e shpejta, Manastirliu: Si do të bëhet rezervimi

0
Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta...

Covid-19 i merr jetën punonjësit të policisë (EMRI)

0
Punonjësi i policisë rrugore, Munir Xhepa, ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Xhepa ishte i shtruar në një nga spitalet Covid. Nga raportimet mësohet...

U kap pa maskë, arsyeja e qytetarit “çmend” policët: Nuk jam pe*erast, as goj*rs...

0
Prej më shumë se 1 muaji policia aplikon gjoba 3 mijë lekëshe ndaj qytetarëve që lëvizin në ambientet e hapura pa maskë. Në njoftimet zyrtare...

Dhjetë pyetje publike për “nismëtarët” e Sh’Thurjes

0
Dhjetë pyetje publike për "nismëtarët" e Sh'Thurjes: 1 - Nga kush financohet partia "Nisma Thurje" dhe sa ka kushtuar studioja me ekrane gjigande ku dhatë...

“Paguaj 380 mijë lekë taksa dhe nuk mora as shërbimet mjeksore shtetërore bazë”/ Pedagogia...

0
Pedagogia dhe anëtarja e Këshillit Kombëtar në PD, Haris Vongli përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se ka fituar betejën me virusin...

Raporti: Familjet shqiptare ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

0
Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Burri nga Saranda i jep fund jetës në mënyrë tragjike

0
Një 74-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke pirë fostoksinë. Ngjarja ndodhi në fshatin Metoq të Sarandës. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet V.T., i...

Covid-19, MSH shtyn hapjen e universiteteve: Mësimi të bëhet online

0
Teksa rastet me koronavirus kanë pësuar rritje, ministria e Shëndetësisë vjen me disa masa shtesë për të kontrolluar situatën për shkak të pandemisë. Në një...

COVID-19/ Komiteti i Ekspertëve: Po mendojmë mbylljen e lokaleve pas orës 22:00

0
Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve po vlerëson mbylljen e pjesshme për aktivitete e lokaleve, bareve e në...

TE FUNDIT