Arian Çani: Ministri grek është me origjinë nga Vunoi, bie kushëri me Ramën

0
Gazetari Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria, madje sipas banorët e...

VIDEO/ “Veji mor prangat veji, jua q**sha…”, tre të rinj përleshen me efektivët e...

0
Pamjet e mëposhtme tregojnë një përplasje mes efektivëve të policisë së Tiranës dhe tre të rinjve, ose më saktë një prej tre të rinjve...

Brataj shpjegon rëndësinë e maskës: Sa spërkla nxjerrim kur teshtijmë dhe bisedojmë

0
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur së fundmi për rritjen e rasteve të reja me COVID-19 dhe rëndësinë e mbajtjes së maskave Brataj...

Albin Kurti infektohet me Covid-19, çfarë simptomash ka

0
Ish kryeministri i Kosovës dhe lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e jep vetë ai përmes një postimi në rrjetet...

Vahzdojnë të rriten çmimet e apartamenteve në Tiranë, 35% e pronave blihen nga jorezidentë

0
35% e pronave të shitura në Shqipëri blihen nga individë me banim jashtë vendit. Vrojtimi periodik i Bankës së Shqipërisë për tregun e pasurive të...

Ministrja e Ramës infektohet me Covid-19, si është gjendja e saj

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmi konfirmohet nga vetë ministria në fjalë, sipas së cilës gjendja e ministres...

Robert Aliaj rikthehet në televizion me emision politik, konkuron Blendi Fevziun dhe Eni Vasilin

0
Robert Aliaj do t’i rikthehet ekranit, por këtë herë jo si pjesëmarrës i ndonjë festivali muzike apo protagonist i jurive të spektakleve të ndryshme....

COVID-19/ Komiteti i Ekspertëve: Po mendojmë mbylljen e lokaleve pas orës 22:00

0
Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve po vlerëson mbylljen e pjesshme për aktivitete e lokaleve, bareve e në...

Miratohet rregullorja anti-Covid për universitetet, ç’ndodh kur një student del pozitiv me virus

0
Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar rregulloren anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në auditoret e tij për vitin akademik 2020-2021. Rregullorja, pritet...

Covid-19, MSH shtyn hapjen e universiteteve: Mësimi të bëhet online

0
Teksa rastet me koronavirus kanë pësuar rritje, ministria e Shëndetësisë vjen me disa masa shtesë për të kontrolluar situatën për shkak të pandemisë. Në një...

TE FUNDIT