Miratohet rregullorja anti-Covid për universitetet, ç’ndodh kur një student del pozitiv me virus

0
Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar rregulloren anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në auditoret e tij për vitin akademik 2020-2021. Rregullorja, pritet...

Nisin testet e shpejta, Manastirliu: Si do të bëhet rezervimi

0
Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta...

Covid-19 i merr jetën punonjësit të policisë (EMRI)

0
Punonjësi i policisë rrugore, Munir Xhepa, ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Xhepa ishte i shtruar në një nga spitalet Covid. Nga raportimet mësohet...

Si do të votojnë shqiptarët e Amerikës?

0
Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten si një kategori votuesish që në shtete të caktuara...

Greqia shtyn masat bllokuese me Shqipërinë për shkak të pandemisë (DATA)

0
Greqia ka vendosur që të mos e hapë kufirin me Shqipërinë. Mësohet se vendi fqinj ka shtyrë përsëri masat bllokuese me Shqipërinë deri në...

Sherr në servis, dy vëllezërit godasin pronarin

0
Dy vëllezër janë shpallur në kërkim policor pasia kanë goditur pronarin e një servisi në Dibër. “Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e...

Covid-19 pritet të “fshijë” 8 miliardë euro nga ekonomia shqiptare në tre vjet

0
Sa më shumë kalojnë muajt, aq më të qarta bëhen pasojat që ajo solli në ekonomi infeksioni i padukshëm i Covid-19, dhe po aq...

Reportazhi i BBC: Kufiri shqiptaro-grek, rruga më e madhe e trafikut të kanabisit në...

0
BBC ka publikuar një reportazh mbi trafikun e kanabisit në Europë dhe sidomos, origjinën e tij nga Shqipëria, me autor gazetarin grek Kostas Koukoumakas. “Në...

Basha me pedagogë e studentë: Kualifikim dual në institucionet e arsimit të lartë

0
Një ditë pas prezantimit të Programit “Shqipëria fiton Arsimit”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me pedagogë dhe...

Burri nga Saranda i jep fund jetës në mënyrë tragjike

0
Një 74-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke pirë fostoksinë. Ngjarja ndodhi në fshatin Metoq të Sarandës. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet V.T., i...

TE FUNDIT