Ministrja e Ramës infektohet me Covid-19, si është gjendja e saj

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmi konfirmohet nga vetë ministria në fjalë, sipas së cilës gjendja e ministres...

Albin Kurti infektohet me Covid-19, çfarë simptomash ka

0
Ish kryeministri i Kosovës dhe lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e jep vetë ai përmes një postimi në rrjetet...

VIDEO/ “Veji mor prangat veji, jua q**sha…”, tre të rinj përleshen me efektivët e...

0
Pamjet e mëposhtme tregojnë një përplasje mes efektivëve të policisë së Tiranës dhe tre të rinjve, ose më saktë një prej tre të rinjve...

Greqia shtyn masat bllokuese me Shqipërinë për shkak të pandemisë (DATA)

0
Greqia ka vendosur që të mos e hapë kufirin me Shqipërinë. Mësohet se vendi fqinj ka shtyrë përsëri masat bllokuese me Shqipërinë deri në...

Bllokohet ish-sheshi “Shqiponja”, në cilat rrugë mund të hyni në Tiranë për 4 muajt...

0
Duke nisur që nga dita e sotme dhe deri në muajin janar, rrethrrotullimi tek ish-sheshi “Shqiponja” do të jetë i “ndaluar” për të gjthë...

Covid-19 pritet të “fshijë” 8 miliardë euro nga ekonomia shqiptare në tre vjet

0
Sa më shumë kalojnë muajt, aq më të qarta bëhen pasojat që ajo solli në ekonomi infeksioni i padukshëm i Covid-19, dhe po aq...

Vritet me armë zjarri në “pikë” të mëngjesit 50-vjeçari në Fier (EMRI)

0
Një vrasje me armë zjarri është regjistruar mëngjesin e sotëm në lagjen “Sheq i Madh” në Fier. Burime bëjnë me dije se viktimë ka mbetur shtetasi...

“E pushtuar nga xhindet”/ Gjendet pas një jave 26-vjeçarja shqiptare

0
Është gjetur Egzona Ferati, 26-vjeçarja nga Skënderaj në Kosovë, e cila ishte raportuar e zhdukur që nga 19 tetori. Lajmin për gjetjen e 26-vjeçares, e...

Krahu i djathtë i Aldo Bares kërkon uljen e dënimit: Të më llogaritet paraburgimi...

0
Numri dy i bandës së Lushnjes, Enver Dondollaku, i cili ndodhet pas hekurave pasi akuzohet si autor i disa krimeve, kërkon të ulë vitet...

Si do të votojnë shqiptarët e Amerikës?

0
Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten si një kategori votuesish që në shtete të caktuara...

TE FUNDIT