Miratohet rregullorja anti-Covid për universitetet, ç’ndodh kur një student del pozitiv me virus

0
Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar rregulloren anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në auditoret e tij për vitin akademik 2020-2021. Rregullorja, pritet...

Robert Aliaj rikthehet në televizion me emision politik, konkuron Blendi Fevziun dhe Eni Vasilin

0
Robert Aliaj do t’i rikthehet ekranit, por këtë herë jo si pjesëmarrës i ndonjë festivali muzike apo protagonist i jurive të spektakleve të ndryshme....

Vahzdojnë të rriten çmimet e apartamenteve në Tiranë, 35% e pronave blihen nga jorezidentë

0
35% e pronave të shitura në Shqipëri blihen nga individë me banim jashtë vendit. Vrojtimi periodik i Bankës së Shqipërisë për tregun e pasurive të...

Brataj shpjegon rëndësinë e maskës: Sa spërkla nxjerrim kur teshtijmë dhe bisedojmë

0
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur së fundmi për rritjen e rasteve të reja me COVID-19 dhe rëndësinë e mbajtjes së maskave Brataj...

Arian Çani: Ministri grek është me origjinë nga Vunoi, bie kushëri me Ramën

0
Gazetari Arian Çani tha se ka lajme që qarkullojnë në media ku thonë se Dendias është me origjinë nga Shqipëria, madje sipas banorët e...

Aksident tragjik, ndërron jetë 54-vjeçari

0
Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të marte në Halilaj të Lushnjes. Një motorr është përplasur...

TE FUNDIT