Home KRYESORE VIDEO/ Me pallto të zezë e kapele, del momenti i arrestimit të...

VIDEO/ Me pallto të zezë e kapele, del momenti i arrestimit të Elsa Lilës

Ky është momenti kur këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila arrestohet nga Policia italiane në kuadër të një operacioni anti-drogë.

Ajo është arrestuar si pjesë e një grupi të trafikut të drogës. “La Republica” shkruan se për 13 persona është lëshuar urdhër-arrest, italianë e shqiptarë, ndërsa 9 prej tyre janë arrestuar, mes tyre dhe këngëtarja shqiptare, Elsa Lila.

“Mes të arrestuarve është dhe një këngëtar shumë e njohur në vendlindjen e saj dhe boksieri Petrit Bardhi, tashmë i përfshirë në një tjetër operacion”, shkruan La Republica. Sipas mediave, Lila mbante llogaritë e grupit të trafikut të drogës, pasi menaxhonte një lokal të lojërave të fatit.

Operacioni i antidrogës, u zhvillua sot në jug të Romës, ndërsa u lëshuan urdhër-arreste për 13 persona, të cilët akuzohen për trafik droge.

Aktualisht vijojnë kontrollet dhe arrestimet në zonën e Acilias. Pas hekurave ka përfunduar boksieri Petrit Bardhi, alias “Titty”, mik i ngushtë i Arben Zogut “Riccardino”. Riccardino dhe Titty ishin bërë pjesë e një klani italo-shqiptar të drejtuar nga vëllezërit Guarnera që merreshin me trafikun e drogës.

Previous articlePjesë e bandës së drogës/ Kreshnik Spahiu mbron Elsa Lilën: Po sulmohet se mbështet Ramën
Next articleE ‘braktisën’ pas shumë vitesh karrierë, çfarë i riktheu motrat Vjollca në Top Channel